knihovna Osíčko
Naposledy aktualizováno: 09.01.2018 11:37:03

Dětská beletrie

  Perlová kouzla, velké tajemství a spiknutí proradného generála - nádherný příběh o osudech mořské víly jménem Lumina obdařené kouzelnou mocí tě zavede do podmořské krajiny, kde prožiješ neobyčejné dobrodružství. Jestlipak zlý Caligo převezme moc v království? Co se stane se starou mořskou pannou Scyllou? Kdo je ve skutečnosti Lumina, do které se tentokrát převtělila okouzlující Barbie?

 

Komiksové příběhy

 

  Komiksové příběhy 

 

  Oliver prožije s  Maricou a chorvatskými kamarády o prázdninách úžasné dobrodružství. Téměř detektivní. A bude to právě Oliver, kdo všechno objasní! Volné pokračování knih Rošťák Oliver, Rošťák Oliver a Marica čarodějka. 

 

 

 

Obálka knihy      Obálka knihy       Obálka knihy

 

Obálka knihy  Obálka knihy Obálka knihy

 

               

 

 

 

 

 

 

 

Z pera Astrid Lindgrenové

Obálka knihy    Obálka knihy     Obálka knihy

 

 Obálka knihy   Obálka knihy     

 

 

 

 

 

 

 

Oblíbené knihy Václava Čtvrtka

Obálka knihy     Obálka knihy     

Obálka knihy     Obálka knihy     Obálka knihy

 

 

 

 

 

 

Oblíbená díla O. Sekory 

 

Obálka knihy              Obálka knihy    

 

 

 

 

 

 

Oblíbené kniky o krtečkovi

 

 Obálka knihy   Obálka knihy  Obálka knihy

 

Obálka knihy    Obálka knihy  Obálka knihy

 

 

 

 

 

 

 

Beletrie pro dospělé

 

Druhý humoristický román Jonase Jonassona, jehož Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel se v češtině prodalo přes padesát tisíc výtisků! Vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki, která se v roce 1961 narodila v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Přestože neumí číst, velmi dobře rozumí matematice. Postupně se dopracuje na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice, a odstěhuje se do Švédska.

 

 

 Jason Bourne vyloví z ledového moře muže, který silně krvácí ze střelné rány. Když se zraněný dostane z ohrožení života, nedokáže si na nic vzpomenout. Neví dokonce ani to, kým vlastně je. A právě tento okamžik je pro Bournea bolestnou připomínkou vlastní minulosti. I on sám přišel kdysi za podobných okolností o paměť.

 

 Forrest Gump byl možná trochu opožděné dítě, jeho život byl ale neuvěřitelný. Dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, letěl s opicí do vesmíru, žil mezi kanibaly na Nové Guinei, kandidoval na senátora USA, stal se přeborníkem ve wrestlingu, úspěšným podnikatelem a milionářem. S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Pod povrchem naivního prosťáčka se skrývá mimořádně citlivý člověk, který o svém osudu vypráví s neopakovatelným nadhledem. Na motivy této knížky byl také natočen dnes již slavný film s Tomem Hanksem v hlavní roli

 Po záhadném zmizení své matky trpívá hrdinka záchvaty panického strachu, ztroskotává v manželství, špatné jsou i její vztahy k vlastní rodině. Při péči o jednu svoji klientku se sama octne v nebezpečí a zároveň hledá sílu, aby se vypořádala s minulostí. Řemeslně dokonale zvládnutý román s dobrou psychologií postav a poněkud nepravděpodobnými příhodami a osudy.

 

 

 

                   

 Erotická trilogie o temných touhách v každém z nás. Studentka Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé). Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy

 

 

 

 

 

Poezie

 

Obálka knihy   Základem k českému výboru z milostné lyriky S. Ščipačeva je oddíl "Stroki ljubvi", rozsáhlého výboru z básníkovy tvorby "Stichi", vydaného v Moskvě r. 1950, k němuž český překladatel připojil některé básně uveřejněné samostatně nebo v časopisech. Milostná poesie S. Ščipačeva, jednoho z nejvýznačnějších soudobých básníků, připomíná, že na pracovištích sovětského budování. V těžkých letech obrany země před nepřítelem i na dnešních stavbách komunismu sovětští lidé nezapomínají na cit nejvroucnější, na velkou lásku k člověku, která "... čistou krásou září nad náš věk, / vzdorujíc větrům, vichřicím a bouřím, / láska - ta sestra velkých myšlenek."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naučná literatura

 

 Knížka úvah nad zajímavými kapitolami z historie českého národa. Při pátrání po původu Čechů přináší autorka některá nová fakta a nabízí leckdy překvapivé závěry

 

 Děti se dozvědí spoustu zajímavých informací o různých tématech. Na obrázcích pak vyhledají předměty, které tam nepatří, ale také ty, jež se tématu týkají.

 

Obálka knihy Brožovaná publikace radí, kam se jednotlivé druhy rostlin hodí. Přináší obecné informace, týkající se správné péče - množení, zavlažování, hnojení, prostříhávání, ochraně proti chorobám a škůdcům. V závěru je uveden přehled vybraných rostlin s podrobnějším popisem a barevnou fotografií.

 

 

 

 

 

Pro majitele domácích mazlíčků

 

Obálka knihy   Obálka knihy   Obálka knihy

 

 

Obálka knihy   Obálka knihy

 

 

 

 

Obálka knihy   Obálka knihy      Obálka knihy

 

 

 

 

 

 

Pro zahrádkáře a milovníky květin

 

Obálka knihy        Obálka knihy      

 

 

 

Obálka knihy     Obálka knihy      Obálka knihy

 

 

 

 

 

Naučná literatura pro děti

 

 

Obálka knihy   Obálka knihy  Obálka knihy

 

 

 

 

 

Obálka knihy  Obálka knihy  Obálka knihy

 

 

 

 

 

 

Obálka knihy    Obálka knihy

 

 

 

 

Obálka knihy  Obálka knihy  Obálka knihy

 

 

 

 

 
Proces zabral 0.0194 sekund času a 0.6MB paměti.